• Opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu i wyżywienie

Opłaty za pobyt i wyżywienie dziecka prosimy wpłacać obowiązkowo do 10 każdego miesiąca według naliczeń w systemie E-Dziecko

Konto, na które należy dokonywać opłat za pobyt dziecka w przedszkolu:

68 1020 4391 0000 6502 0187 4270

w tytule przelewu podajemy: opłata za pobyt i wyżywienie, imię i nazwisko dziecka oraz grupę

Uwaga! Do zaległości w opłatach naliczane będą odsetki

Nieobecność dziecka prosimy zgłaszać:

• osobiście lub telefonicznie w dniach poprzedzających nieobecność
        • osobiście lub telefonicznie rano do godziny 8.30 w dniu nieobecości dziecka
        • poprzez system e-Dziecko najpóźniej do godziny 8.00 w dniu nieobecości dziecka

Odpłatność za przedszkole reguluje uchwała nr LXXVIII/1707/2023 Rady Miasta Rzeszowa z dnia 25 kwietnia 2023r.

Dzieci 6 letnie realizujące roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne pokrywają jedynie koszty wyżywienia. Bez konieczności składania wniosku w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

Dotyczy zwolnienia z opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu

Zgodnie z aktualnym orzecznictwem i interpretacjami przepisów o finansowaniu zadań oświatowych – zwolnienie rodzica/opiekuna prawnego z opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu w sytuacjach wskazanych w Uchwale Rady Miasta, powinno następować w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez organ prowadzący (Prezydenta Miasta Rzeszowa).

W przypadku gdy do przedszkola lub innej prowadzonej przez Gminę Miasto Rzeszów formy opieki nad dzieckiem do lat 3 uczęszcza z tej samej rodziny więcej niż dwoje dzieci, trzecie i kolejne zwalnia się z opłaty za pobyt. Zwalnia się z opłaty za pobyt dziecko posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Szczegóły w Uchwale powyżej.

Rodzice/ opiekunowie, którzy z takiego zwolnienia korzystali do tej pory lub będzie im przysługiwało od 1 września br. oraz rodzice dzieci nowo przyjętych, których z wymienionych we wniosku powodów mogą uzyskać zwolnienie z opłat proszeni są o złożenie stosownego Wniosku (załącznik oraz załącznik) u Dyrektora przedszkola