• Grupa Słoneczka

• "Słoneczka" – grupa dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
        Do grupy uczęszcza maksymalnie 5 dzieci w wieku od 2,5 do 8 roku życia, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Oddział „Słoneczka” powstał w Przedszkolu Publicznym Nr 29 w Rzeszowie z myślą o stworzeniu odpowiedniego środowiska edukacyjno-terapeutycznego dla dzieci z problemami w rozwoju psychofizycznym oraz ich rodzin. Celem nadrzędnym naszej placówki jest utworzenie miejsca, w którym dzięki ścisłej współpracy zespołu nauczycieli specjalistów nasi podopieczni otrzymają szansę na harmonijny rozwój z maksymalnym wykorzystaniem ich potencjału.

W grupie "Słoneczka" dzieci realizują zindywidualizowane programy terapeutyczne, opracowane w oparciu o Wielospecjalistyczną Ocenę Poziomu Funkcjonowania. Nauczyciele specjaliści dostosowują zadania i ćwiczenia do indywidualnych zdolności i umiejętności dzieci tak, aby każde z nich mogło cieszyć się nawet najdrobniejszymi sukcesami.

Naszym podopiecznym zapewniamy profesjonalne zajęcia  tj: logopedię, rehabilitację ruchową, zajęcia z psychologiem, rewalidację indywidualną - ogólnorozwojową, terapię pedagogiczną i rytmikę.

Dodatkowo w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Wspomagania i Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Titum” dzieci objęte są zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (terapia z psychologiem, logopedą, pedagogiem, SI) i grupowymi zajęciami dogoterapii.